JA

SZARAKOWO to ubrania szyte i malowane w pojedynczych egzemplarzach. 
Modowe rękodzieło.
W ofercie znajdują się koszulki, tuniki, sukienki, bluzki, bluzy. Produkowane według indywidualnych zamówień.
Przechodziłam nastoletni bunt, kiedy przyśniły mi się Szaraki. W momencie zwątpienia, ołowianej złości i samotności, pojawiły się w moich snach fruwające, lekkie i zdecydowane postacie bez płci i twarzy. Zaczęłam je szkicować, rysować długopisem w zeszytach, potem farbami na obrazkach, potem olejami na obrazach. Ówcześnie już mocno wkręcona w malarstwo, nie odnosiłam zacnych sukcesów, więc sztuka ta pozostała na zawsze moją mocną pasją, a Szaraki bardzo, bardzo prywatną obserwacją rzeczywistości lub przekazu moich uczuć... 

Od dzieciństwa również kroiłam wszelkie wartościowe ubrania w domu (szczególnie mamy) aby ustroić lalki, szyjąc im wymyślone przeze mnie kreacje. Chyba to zostało, bo obecnie choć już nie kroję mamie bluzek, to zdarza się że kroję, szyję i maluję również dla niej, jak i dla wszystkich tych, którzy pragną ubrać na siebie coś całkowicie innego, coś czego nie znajdą w sklepach.

Szkoły i studia zahaczałam głównie artystyczne (architektura, dekoracja wnętrz, dziennikarstwo) i tam też poznałam różnorodność ludzkich charakterów, postępowań i wizji świata.

W życiu podejmowałam się wielu działań zarobkowych. Od bycia torbą tesco, przez malowanie dzieci, produkcję płyt-składanek, pracę w teatrze, bycie kelnerką, promotorką muzyczną, radiowcem, dziennikarzem do prezesury własnej fundacji (Paliwo Artystyczne) i prowadzenia własnej firmy zajmującej się działaniami w kulturze oraz produkowaniu unikatowych ubrań, które sama szyję i maluję. 

Lubię wymyślać, składać materiały, kombinować nowe kroje, dogadywać ciuch oraz malunek z klientem tak, aby czuł się wyjątkowo.

Ot krótka ma historyja:)

Zamówienia, chęci kupna konkretnych ubrań czy obrazów proszę kierować do mnie na mejla: aniajur.szarak@gmail.com