03.03.2013

RĘKI DZIEŁA FEST

Z dumą i radością oficjalnie prezentuję pierwszą tunikę RĘKI DZIEŁA FEST!
Jest to impreza, którą już zimą zeszłego roku chciałam zrealizować w kinie Nowe Horyzonty. Jak do tego doszło?

Pracując nad koszulkami Szarakowa zawsze chciałam aby choć przez chwilę pokazać je na żywo ludziom. Wiele artystów rękodzieła niestety nie ma możliwości wystawić się w popularnych publicznych miejscach. Ani finansowo ani technicznie (produktów po prostu jest za mało na sklep czy jarmark - produkując ręcznie zwyczajnie tworzy się mniej niż maszyna :)).

Po rozpoczęciu współpracy z kinem Nowe Horyzonty, gdzie prowadzę różnorodne warsztaty dla dzieciaków (głównie Poranki Rodzinne i Edukacja Filmowa), powstał u mnie pomysł aby na przestrzeni kina zrealizować imprezę wrocławskich artystów rękodzieła. Od pomysłu do realizacji szło powolutku. 
Szalenie jestem wdzięczna Miastu Wrocław, które pomaga Fundacji i uwierzyło w tą imprezę! Oby pierwsza edycja była początkiem pięknej tradycji w tym mieście - tradycji doceniania ręcznej, oryginalnej i unikatowej pracy artystycznej.

No i oto pierwsza koszulka z Panem Jelonem - patronem RDF.
Na stoisku Szarakowa będzie można nabyć jeszcze 5 takich koszulek/tunik ze złotym wykończeniem:) Tylko 5. 
Motyw nie jest ani drukowany, ani powielany. Każda sztuka jest pojedynczo ścinana oraz podszywana i malowana, więc różnić się mogą tycimi drobiazgami.2 komentarze:

  1. ubóstwiam tego bloga, spędziłam tu dobrą godzinę <3

    OdpowiedzUsuń
  2. ładnie...ładnie <3

    OdpowiedzUsuń