13.06.2015

PAW - seria "POLSKA WYCINANKA"

Zafascynowała mnie sztuka polskiej wycinanki i od dawna nosiłam się z zamiarem przeniesienia tych wzorów na szarakowe ubrania:) Wcześniej pojawiały się już folkowe motywy, obecnie szykuję pełną letnią serię, która będzie bardzo kolorowa.
Wycinanka jako sztuka ludowa jest dla mnie magiczna. Za pomocą nożyczek, z kawałka papieru naprawdę niełatwo wyciąć tak precyzyjne i obrazkowe wzory, które nie tylko są ozdobą ale często też scenką czy opowieścią. Bardzo chciałabym kiedyś mieć okazję trochę "liznąć" tej sztuki. Afirmuję:)
Tymczasem przenoszę obrazki na ubrania, które w wersji letniej uszyte są głównie z miękkiej, białej dzianiny lub bawełny. Pojawią się również wariacje kolorowe, batikowe. Cała seria zostanie zaprezentowana podczas letnich edycji imprezy rękodzielniczej we Wrocławiu Ręki Dzieła Fest "Pod Chmurką", której jestem dyrektorem artystycznym i pomysłodawcą. Oprócz organizacji tego święta rękodzielników lokalnych, prezentuję również swoje dodatkowe małe dzieła. Zapraszam zatem do śledzenia Szarakowo. W ciągu kolejnych 2 tygodni postaram się zaprezentować jak najwięcej moich nowych pomysłów.
Wszystkie wzory oczywiście można zamawiać na ubraniach według własnych życzeń, które szyję i maluję to co Wasza dusza zapragnie;)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz