14.09.2012

SZARAKI NA LUDZIACH: Ania Kłys & Maciek Czemplik


Lata, lata temu powstał klub jazzowy Rura. Tam skupiało się muzyczne środowisko, spotykało się, plotkowało, utrzymywało kontakty towarzyskie:) Kochałam to miejsce, bo wiele ważnego się wydarzyło w Rurze dla mnie, dlatego smutkiem wszystkich owiało, kiedy postanowiono Rurę zamknąć. W tym czasie powstawał nowy klub, a w zasadzie stary, bo na miejscu dyskotekowni otworzono Schody Donikąd - miejsce, gdzie pojawiła się szansa na ugoszczenie wszystkich muzyków oraz fascynatów Rury. Na otwarcie Schodów zagrał HooDoo Band, zespół bluesowo funkowy, którym ówcześnie się zajmowałam i od tej pory co czwartek odbywa się jam session w Schodach z udziałem Dzieci Rury. 
Naturalnie w innych miejscach we Wrocławiu również odbywają się spotkania muzyczne, jednak chyba to miejsce najgłębiej po upadku mekki jazzu we Wro, zapadło mi w głowie:)
Co to ma wspólnego z Szarakami?
W Schodach bardzo często gra Maciek Czemplik, a  na wokalu pojawia się Ania Kłys.
O ich muzycznej karierze nie będę się za dużo rozwijała, strzępkowo zaznaczę, że Maciek to super gitarzysta a Ania wokalistka (pracuje nad swoją płytą, uczestniczka X Factor na TVN). Zaznaczę również, że obydwoje na szczęście mają oryginalne style i obydwoje chętnie zamówili koszulki w Szarakowie:)
Maćkowi bardzo spodobał się motyw spiralki ale w związku z tym, że lubuje się w innych kolorach, pojawiły się plamki szare i granatowe.
Ania, fanka balonów, zażyczyła sobie "całą balonową koszulkę i pełno Szaraków" :) Przyznam, że przeniosłam się w bajkowy świat podczas malowania jej tej koszulki.... Krój jest mój:) (zaczęłam powoli szyć na overlocku, który dostałam na urodziny).
Grande Finale:
Wczoraj wpadłam na jam session do Schodów i troszkę udokumentowałam występ. Prezentuję fotografie Ani i Maćka oraz dwa filmiki, na których słychać Anię Kłys, Maćka Czemplika na gitarze, Roberta Jarmużka na klawiszach (mistrzu!), dęciaki i przeszkadzajki (przepraszam za pominięcie reszty:))

ANIA KŁYS

MACIEK CZEMPLIK 2 komentarze:

 1. czy balonowa koszulka pełna Szaraków, jest dostępna? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Można zamówić swoją:) Każda rzeczy szyta jest indywidualnie na wymiar i malowana na życzenie.
  Zamówienia: aniajur.szarak@gmail.com
  Zapraszam i pozdrawiam serdecznie
  Ania

  OdpowiedzUsuń